Wnętrze Kuchni – pomysły, inspiracje

kuchnia

Zwykło się mówić, że kuchnia jest sercem domu. W wielu współczesnych domach i mieszkaniach jest to jednak przestrzeń zapomniana i nieco niedoceniania. Nasze kuchnie są coraz mniejsze, często zastępowane wręcz aneksami kuchennymi. Mimo to, nawet w najmniejszej przestrzeni można zaaranżować funkcjonalna i ładną kuchnię. Pomysłów i inspiracji jest wiele.

1. Wybierz swój styl

Klasyczna kuchnia z ozdobnymi frontami czy nowoczesne szafki na wysoki połysk? Wszystko zależy od naszego gustu. Pamiętajmy także, że kuchnie robimy zazwyczaj co najmniej na kilka lat. Warto więc zadbać o styl i kolorystykę, które naprawdę się nam podobają, a równocześnie są na tyle uniwersalne, że nie znienawidzimy ich za rok.

2. Gotowe czy na wymiar

To kolejna ważna kwestia na, którą powinniśmy sobie odpowiedzieć. Gotowe kuchnie modułowe umożliwiają aranżację niemal każdej przestrzeni i bardzo często jest to tańsze rozwiązanie. Jeśli jednak zależy nam na wykorzystaniu każdego centymetra i możliwości zbudowania także szafek i innych elementów zabudowy o niestandardowych wymiarach postawmy na meble robione na wymiar. Dobry stolarz potrafi wyczarować prawdziwe cuda i doradzić w kwestiach doboru poszczególnych elementów.

3. Źródła światła

Oprócz naturalnego światła dziennego zadbajmy o odpowiednie sztuczne oświetlenie blatu roboczego, które umożliwi nam przygotowywanie potraw bez ryzyka uszkodzenia swoich palców.

4. Kuchenne dekoracje

Kuchnia to także miejsce, gdzie nie powinno zabraknąć odpowiednich dekoracji. Świeże zioła w doniczkach dobranych do wystroju wnętrza, klasyczny moździerz czy też ładnie wyeksponowana kolekcja filiżanek. Wszystko to kojarzy się z kuchnią, jest funkcjonalne i ozdobne równocześnie. Dodatkowo takie detale wpływają na przytulność pomieszczenia.

5. Sprzęty

Sprzęty kuchenne to również ważny element wystroju wnętrza. Jeśli naszą kuchnię aranżujemy w aneksie być może warto zdecydować się na lodówkę i zmywarkę do zabudowy. Jeśli jednak chcemy postawić na sprzęty wolnostojące zadbajmy o ich kolorystykę. Zarówno lodówki, jak i okapy czy piekarniki dostępne są obecnie w różnych kolorach. Dobierzmy kolor sprzętu do wystroju naszej kuchni.

4.9/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.